Medija centar Subotica
Srpski English     Kapcsolatfelvétel

H1N1
Hogyan hívjuk a 94-et?
Telefonski imenik
Penzugyi jelentes
Ifjusági tanácsado
A páciesnek jogásza
Donatori
Kapitacio
Savetovaliste

09.11.2010
CUKORBETEGEK VILÁGNAPJA


A 2-es típusú diabetes mellitus krónikus, nem-fertőző betegség, ennek ellenére a megbetegedés elterjedtsége miatt epidémia-szerűen elterjedt. A leggyakrabban előforduló betegségek közül a 2-es típusú diabetes mellitus az ötödik helyezett.

A 2-es típusú diabetes mellitus alattomos kór, ugyanis felfedezése ideján már az érintettek nagy részénél mikro- és makroizomzati szövődmények is fellépnek. A cukorbetegség velejárói: kardio- és cerebrovaszkuláris panaszok, szembetegségek, és a vesekárosodás.

Az egészségügyi világnapok naptárában november 14.-e a Cukorbetegség világnapja. E napról több  rendezvénnyel is megemlékezik a Megelőzési központ és a cukorbetegek tanácsadó szolgálata.

November 11.-én, csütörtökön a bajmoki helyi közösség épületében 8 órától fél kliencig mérik az éreklődők vércukorszintjét, vérnyomását, majd 9 óra 30 perckor  dr Marija Matoš Trbović tart előadást a 2-es típusú diabetes mellitus-ról

November 15.-én, hétfőn a szabadkai MAXI üzletközpontban méri egy terepi csoport az érdeklődők vércukorszintjét, vérnyomását Tombac Emőke doktornő vezetésével, felmérik a cukorbetegség kialakulásának kockázatát, és tanácsadást végeznek.

Ugyanezen a napon 9 és 12 óra között a TUS áruházban egy másik csoport is várja az érdeklődőket, vezetőjük dr Radmila Pavić. Ebben az üzletközpontban is vércukorszint- és vérnyomásmérés lesz és egyéni tanácsadás az egészséges életmód kapcsán.

 

Vissza...